13 Temmuz 2011

SONUÇLAR ? Y O K !

Türkiye Dans Sporları Federasyonu 3 ayaklı bir federasyon kupası yapacağını ve sonunda Türkiye genelini, şampiyonları açıklayacağını Nisan 2011 de ilan etti. Yarışmalar yapıldı. Sonlandı. Ama 3 yarışmanın toplam sonucu açıklanmadı. Sadece Bursa yarışması ilan edildi. Diğer Sonuçlar yok ! neden yok ? yok işte .. 2. bir neden sorusu var mı federasyona, o da yok. Derin bir sessizlik. Belki de ulviii bilemiyorum.

Ne rahatsızlık duyan var,  ne eleştiren,  ne sesi çıkan. Sadece Minikler 1 de, 4 klasman olan bir yarışma düzeninde yarışan sınıf sayısı 50 ye yakın. Hadi hepsinde yarışmacı yok diyelim. En az  30 branşta yarışma yapılıyor. Federasyon 12 Temmuz itibariyle bir sonuç açıklıyor. Sadece yetişkinler ve gençler A klas. Yarışmacısıyla, lisanslı sporcusuyla övünen bu yönetim "biz ne kadar çok lisanlı sporcu danscı kazandırdık" diyen bu yönetim topu topu 12 sporcu açıklıyor. Ne diğer yaş kategorilerii ne klasmanlar.

İronik tabi. Çelişkili ! cevap olabilecek 3 şıkka ulaştım. İsteyen şık sayısını artırabilir.
 1-Ya bu "sayıca çok sporcular" spor olsun diye lisans çıkarıyor
 2- ya  yarışmalara katılmıyor
 3- ya da ve görüneni federasyon tüm bu yarışmalara katılan sporcuları YOK sayıyor. Yarışmamış !

Ne puanlarını, ne klasmanlarını, ne sıralamalarını  işliyor. Sadece 12 sporcu ile sistemi döndürüyor.Görünen O. Hadi bu yarışma 3 ayaklı idi. Türkiye Şov dans yarışmalarında da ilk 3 açıklandı diğerleri hakkında bir bilgi yok. 6 aylık icraatta şunu anlamamız gerekiyor sanırım. İlk 3 e girecek kadar iyiysen iyi , puanın,  adın, madalyan var.
Yok değilsen YOKSUN !  YOK olanlarda razı ki ortalık sus pus.. İstanbul gibi isliii, sisliii ..... pusluuu

Eğer bu sonuçları sağlıklı bir şekilde arşivleyecek ve açıklayacak bir alt yapın yoksa, camiadan minik bir izin alıp, hatta ileri bir tarih atayıp yarışma yapmayacaksın. Eksikliğin buysa ve buna rağmen yapıyorsan, o zaman elde çetele tutacak gece gündüz çalışacaksın. Kimseye hakkım yeniyor, durumum nedir? pozisyonu yaratmayacaksın. Tabi eksiklik buysa,  yok değilse, maalesef vatandaşın ağzını torba gibi büzemezsin.

Sadece yarışma sonuçsuzluğundan ibaret değil sıkıntılar,  ancak kimselerin olanlardanda haberi olduğunu sanmıyorum. Değişen lisans yönetmeliğinden, değişen yarışma sezon takvimlerinden kimin haberi var acaba kaderine razı güzel ve umursamaz camiamın..

Ama siz, bizi ve olanları umursamazken, federasyon bizi gayet umursuyor ve disipline sevk edebiliyor. neden ? Görevlerini yerine getirmeleri konusunda uyardığımız, eleştirdiğimiz için. Bakanlığa şikayet etmiyoruz, GSGM'ye şikayet etmedik,  dava açmıyoruz ( ki olmayacak şeyler değil ) sadece dilekçe yazıp talep ediyoruz,  blogda da eleştiriyoruz.

Eleştirimiz, sessizlikle kamuoyuna gerekli duyuruları yapmayan TDSF'ye olduğu kadar, yazmayan okumayan ama kendi kulislerinde, yerli yersiz herkesi duvardan duvara vuran camiayadır aynı zamanda. Sessizlik ve kabuğuna çekilmek bir tepki değildir. Umursamazlığın ve kaderciliğin kendisidir.

İleri demokrasi Türkiyesinde demokratik hakkımızı kullanıyoruz... yalnız !
ne için ? dans için.

Bazılarının savunduğu üzre dansa hizmet için illa pistte "dansetmek" gerekmiyor. Üstelik bu meziyet yönetmeye de yetmiyor. Önemli olan pistin dışında dansetmeyi becermek dansöz olmadan ...

Hiç yorum yok: