24 Ocak 2012

YOK BÖYLE DANS ! YOK BÖYLE RAPOR

İlk yayına girdiğinde açıkçası sportif latin ve salon dansları için çok mutlu olmuş, sporumuzu geniş kitlelere duyurma sevincini zevkle yaşamıştık. İkinci yayın dönemi ise biraz rayting kaygısıyla olsa gerek, özellikle vals,foxtrot, quikstep gibi salon danslarına neredeyse hiç yer vermedi.

Daha görseli ve hikayesi olan danslar sergilendi. sportif salon latin dansları kolaj yapılarak tek dansın içine sığdırıldı. Neticede Show ve TV dünyası onlara da hak vermek lazım. Ancak formattaki bu değişiklik bizleri yarışmayı seyreylemekten uzakta bıraktı. Tuğberk ve Alara'yı bir heyecan seyredip, sporumuz adına gençlerimizle gurur da duysak da,  görüp göreceğimiz sportif latin neredeyse onlarla sınırlı kaldı.

Yarışma bitti. Ertesi ise son derce ilginç bir karara gebeydi. Rtük'ün neredeyse cezalandıracağı program için verdiği rapora ağzımız açık kaldı. Ne demeli, ne yorum yapmalı bilemiyorum.

Dervişin fikri neyse zikride odur ( sözüm tüm meclislerden dışarı bir atasözü koymak istedim aklıma bu geliverdi ... )  diyerek raporun en can alıcı yanını yayınlıyorum..


“Sözkonusu programın 21.11.2011 tarihli bölümünde Latin danslarından ‘ça ça ça’ ve ‘manbo’ isimli dansların icra edildiği, dansların erotik bir karekter taşıdığı, kadın dansçıların kostümlerinin de oldukça açık olduğunun gözlemlendiği, kadın dansçının bacaklarını erkeğin beline dolayarak erkek tarafından döndürülmesi, kadın dansçıların erotik görünümlü kıvırma hareketleri, erotik duruşları gibi figürlerin yer aldığı bölümlerin örnek olarak kliplerde gösterildiği, müstehcen içerikli yayınlara yer verilmesi çocukların psikolojik sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle 6112 sayılı Kanun’un     8. maddesi gereğince cezalandırılması gerektiğine karar verilmiştir.”


Dansözler yalnız dansettiği içinmi acep erotizme mahal vermiyorlar. Erkek figür midür işi bozan.. ya kıyafetlerin açıklığı azmıdır raks eyleyenlerde..

Dans mı etmicez , yada kulupleri ve federasyonu yeni uyarılara karşı mı aleste tutacağız.
Bilemedim,  ama dans ede ede içeri geçmeye de yüksünmedim.. pantolan gömlek le tabii.


Hiç yorum yok: