11 Şubat 2013

TAHA BATU - İREN BİZİM YILDIZLARIMIZ ! ŞAMPİYONLARIMIZ

WDSF arşivinden TAHA BATU - İREN


YILDIZLAR  II DÜNYA SIRALAMASI
 
 
9 şubat 2013 cmt İstanbul'da Dans Sporu Türkiye Şampiyonası yapılırken İtalya'da Dünya Yıldızlar 2 Şampiyonası vardı.
 
Türkiye Şampiyonasını izlerken çocukluklarından itibaren izlediğimiz sporcularımızın minikler, yıldızlar, gençler, derken nasıl yetişkinlere eriştiklerini;  hayranlıkla, gururla, sevgiyle gözlemlerken İtalyadan'da gelecek güzel haberleri  bekliyorduk. Ve pistte olağanüstü güzellikte sporcularımız artık rüştlerini ispat ettiler. Teknik estetik ve hatta kostüm ve makyaj da ki gelişimimiz artık dünya standartlarında. Hakemlerimizin işi gün geçtikçe zorlaşıyor ama yüzlerinden haklı gururlarıda okunuyor.
 
Zaman zaman umutsuzluğa kapılıyoruz ya, bu ülke de bu mantalitede danssporu zor yürüyor, egolar çatışması kişiler çatışmasına dönüyor diyoruz ya, yönetimsel işlevsel sıkıntılara takılıp bu düzen yüremez kaygısı taşıyoruz ya... işte tüm bunların yıkıldığı, kırıldığı ve geleceğe umutla baktığımız bir gün oldu 9 Şubat 2013.
 
14 yaşındaki yıldızlarımız Dünya 6. sı oldu.  Dünya 6. sı !! İnanılmaz bir güzellik. Bu iki küçük insan ne muhteşem bir iş başardıklarını bilmiyorlar henüz.
Bu Türkiye'de bu spor artık kendini ispatlamıştır demek.
Bu  danssporunun geleceği artık garantide demek.
Bu bizim milletçe yetenek olarak dünya ile biriz demek.
 
ve en önemlisi artık sporcularımız Dünya arenasında başarılara imza atacak alt yapıda yeterliliğe sahip demek. Üstelik bu kadar genç ve başı dumanlı bir federasyon çatısı altında.
 
Taha Batu COŞAR-İren TÜRKKAN   sizinle gurur duyuyoruz. Antrenörlerinizle, ailelerinizle emeği geçen herkesle ...
 
siz geleceğe mum değil kocaman bir fener yaktınız.. hiç sönmeyen bir ışık olacaksınız..
 
 

http://www.tdsf.gov.tr/tesekkurler-spor-yarismak-basari-ise-paylasmaktir


Bu arada Özgün Doğan - Nursen Özhan çifti de aynı Dünya Şampiyonasında 37. oldular. 62 çiftin 40 küsur ülkeden geldiği bu yarışma unutulmammalı ki dünyanın en iyi 62 çifti. 37. olmak bir üzüntü değil bilakis bu da çok büyük başarı. Bu yolda galiptir mağlup.


Hiç yorum yok: