3 Eylül 2013

DANSMEDYA

http://www.dansmedya.com/

danssporuna ve hatta sporun ( futbol hariç ) hiç bir dalına önem verilmiyor malum, at üstünde yaşayıp cirit atan atalarımızın aksine.

ne eğitim ve eğitimciler
ne kişiler
ne spor adamları
ne veliler

spor çok fuzuli bizim topluma.. bırakın aktif sporla uğraşmayı  etkin bir spor izleyicisi bile değiliz. söylüyorum futbol hariç. Oldum olası gazetelerin spor sayfalarını, tv 'lerin spor progamlarını haz etmem. Hiç biri sporu anlatmaz. Spor : futboldur memlekette. Onun da geliştirdiği en malum kas çenedir.  Bilinçaltımıza sporun sadece futbol olduğunu aşılamaya çalışan bir medya ordusundan şüpheleniyorum.

Tüm federasyonlar içinde en  eziği tabiri caizse bizimkidir. Devletten en az bütçeyi alan, olağan ve olağanüstü seçim yapmaktan  icraat yapamayan, kulübü az, sporcusu daha az, seyircisi daha daha az, konuşanı çok, kimse tarafından spor dahi sayılmayan kendi yağında kavrulmaya çalışan bahtsız sporumuz bizim.

1980 kuşağı danssporu sporcularımızla özellikle Odtü Boğaziçi dans spor kulüpleri sayesinde ve tartışmasız İsmet Müftüoğlu önderliğinde var olan ve varlığını her şeye rağmen sürdürmeye çalışan Danssporu. Bu denli ışıl ışıl, bu denli canlı, bu denli ağır bir branş,ancak bir o kadarda ışıksız ve ilgisiz olan .İronik. Lakin ülkemiz ironik.

Gürkan Görmez ve eşi ve güzel dans camiası arkadaşları bir ay önce taptaze bir solukla harika bir kapı açtılar. Dansın haberini dansmedya'dan yayınlamaya koyuldular. Bir aydır takip ediyorum.

çok keyifli !
çok başarılı !
bol içerikli !
bol haberli ve bilgili.

Onlarca parçalı bilgiyi, etkinliği, haberi ve branşı barındıran site, sayfa, dergi vblerini tek çatı altında toplamanın başarısını göstermiş pırıl pırıl bir oluşum.
Bu web sayfası bana umut veriyor. Geleceğimi aydınlatıyor. Dans sporu doğru kişilerle doğru zamanda bu şahane ekiplerle yükselecek. İnanıyorum. Merakla takip ediyorum. Farklılığı değişerek gelişerek devam edecek biliyorum. Ve gurur duyuyorum hepsiyle..

Başta Görmez çifti olmak üzere emeği geçen ve geçeçek herkese dans müzik dolu yıllar olsun.

Hiç yorum yok: