16 Mart 2014

DANS SPORU TRABZON 5.ETAP YARIŞMASI2010 yılı şubat ayıydı. TDSF 'nin Ankara'da, kulüpler arası yapılacak olan toplantısına gitmiştik Berrinle. Toplantının içeriği, olanlar, oluşumlar, tanışmalar bir yana Meltem Atagün'le tanıştığımız gündü. Sağımda Berrin, solumda biz yaşlarda bir hanım oturuyordu. Farklı üniversitelerin, aynı fakültelerinden mezun, neredeyse 20 yıldır iş hayatının içinde olan dansa sevdalanmış kadınlarmışız meğer.


Trabzon'dan geliyordu. Yıllardır yaptığı İK danışmanlığını bırakıp Trabzonda dans okulu açmış, kulüp kurmuştu. O gün birbirimize ısındık, sevdik. Ülkede dans için bakışımızda, hedefimizde aynıydı. Gençlere, çocuklara eşli danslar ile özgüven, spor yapma alışkanlığı, ritim duygusu aşılamak. Yola çıkış sebeplerimiz farklı olsa da ilerlemek istediğimiz yol aynıydı.


Meltem Dilaver Atagün muhteşem bir iş başarıyor. Trabzon gibi eşli danslara, daha muhafazakar bakabilecek bir şehirde dans okulunu sürdürüyor, tango dersleri veriyor, milongo ve latin geceleri düzenliyor. İstanbul'dan tango ve dans sporu antrenörleri her hafta Trabzon'a geliyor. Emek paha biçilemez biçimde sürüyor. Federasyonun eğitimlerine katılıp, Arjantin Tango antrenörü  oldu. Arjantin Tango da İl hakemi de oldu.

2012'den beri Trabzonda dans yarışmalarının bir ayağı, Trabzon Dans Sporları Kulübü ve Meltem sayesinde yapılıyor. 3. süne gitmek nasip oldu. Önceki yıllarda biletlerimizi dahi alıp varamamıştık güzelim karadeniz şehrine.


Trabzon varışımızı, AyaSofya da kuymaklı kahvaltı takip etti. Ardından KTÜ içindeki kapalı spor salonundaki 5.etap yarışmasına ulaştık.

TRABZON'UN GÜZEL GENÇLERİ VE BAŞARILARI Günce Yöneyin baş hakem olduğu yarışma hiç bir aksama olmaksızın çok iyi bir akışla tamamlandı. Ve Trabzon da 15 mart 2014 günü Yıldızlar 2 kategorisinde hem kulüpler liginde, hem ulusal sıralama yarışmasında, Yakuphan Mert Günay - Tuana Özten çifti birinci olarak, Yıldızlar 2 kategorisinde milli takım yolunda emin adımlarla yürüdüklerini kendi seyircileri önünde gösterdiler. Trabzon'un hoşgörüsü, Meltem'in inancı, Erhan ve Seda'nın emekleri ile harikulade bir iş başarıyorlar.


Biz Meltem gibi, etkin kulüpçülerden değiliz. Profesyonel iş hayatımız hergün hızlanarak devam ediyor. Henüz hobimizi mesleğimiz haline getirebilen şanslı azınlıktan değiliz. Ama antrenörlerimiz, çocuklarımız gençlerimiz göğsümüzü kabartmaya devam ediyorlar. Onlar çalışıyor bizde kulübü yaşatarak, destekleyerek kendi kişisel dans tarihimizi yazmaya devam ediyoruz.

LIFE DANCE SPORCULARIMIZ TRABZONDA

yarışma fotoğrafları life dance ın facebook sayfasında 


Hiç yorum yok: