12 Aralık 2015

LIFE DANCE - Koçdans 1.etap yarışmaBazen yola çıkarken nereye gideceğini, nereye varacağını bilmez ya insan bizim kulübün durumu da bu yolcu misali. 2009 da Sadece yola çıkmıştı.O günkü antrenörün kulübü yoksa ve  hiçbir kulüple arası da yoksa, veliye 2 çift sporcu için kulüp kurmak düşmüştü.. Atla deve değil ne olacak  7 kurucu 15 de üye bulduk mu yaparız kaydı dernekler masasına, gideriz il spor müdürlüğüne "buyrun bu da bizim kulüp" der, lisans çıkarır mıyız çıkarırız. Nitekim aynen böyle oldu. Genlerde zaten günü kurtarma modu kodlu. Yolculuğun amacı da günü ve açıkta kalan 2 çift sporcuyu kurtarmaktan ibaretti. Yoksa aktif kulüp olalım, işi gücü bırakıp dans salonu açalım, salon tutalım hocalar sporcular olsun dahası üste de para kazanalım.. Hiç biri yoktu o gün,  bugün de yok. 

E nasıl oluyor da life dans gençlik  ve spor kulübü olarak 2015/2016 dans sporu sezonunun ilk yarışması olan Koçdans 1.etap yarışmaya  19 çift ile en çok sporculu kulüp olarak katılıyor. Basit. Sadece iyilik ve insanlara dokunmakla. Beklememekle. Karşılık istememekle oluyor. İstenilen sadece spor kazansın, sadece gençler çocuklar spor yapsın olunca, sonuçta yolcu bir yola giriyor, güzel ve aydınlık bir yolda koşuyor.

Kulübü olmayan olamayan, uğraşmak istemeyen her antrenöre her sporcuya açık olduk her zaman. 85 lisanslı sporcu kaydettik bunca yılda. Gelene "hoşgeldin buyrun lisansınız" dedik gidene "yeni kulübünde başarılar seninle olsun" diye uğurladık.

Ticari beklentisi , hırsları bulunmayan, salonu dahi olmayan gönüllü ve dansa sevdalı antenörleri ile durmadan çalışan çatısı sınırsız gökyüzü, duvarları müzik olan bu kulüp bir şey olmak için çok şey gereklidir düşüncesini yok ederek dans camiasının en sessiz sakin kulübü oldu. 

Hoş bir huzur bu sonuç.2015/2016 sezonunun ilk yarışmasına en çok çiftle katılıyor olmak tabii biraz da yarışmanın İstanbul'da oluşunun tatlı cilvesi. Üstelik 2 çiftimiz yarışmaya katılamadı. Ama TDSF teknik kurulunun  duyurusu, köklü ve eski ve duayen kulüplerden sayıca fazla çiftle yarışma katılımcısı olmak, ne kadar güzel bir iş başardığımızın ne doğru bir yolu tuttuğumuzun tatlı ve gururlu tablosu. 

Yarışmanın sonunda çift sayımız ile başarı ortalamamız aynı olmayacaktır. ama önemli olan hayatta daima katılımcı olmaktır. Seyredenlerden değil seyir edilenlerden olmayı başarabilmektir. Derece değil önemli olan mücadele, tutku ve yaptığından haz almak. 

hep desteğe tam desteğe daima devam edeceğiz. herkes için. Kapımız herkese hep açıktı ve daima da açık kalacak.

Hiç yorum yok: